מערכות הצפה בקצף

 
כולנו יודעים כי המים הם מחסלי הבערה הטובים ביותר כאשר מתלווים אליהם צוותי כיבוי אש לזירת השריפות. אלא שלעתים רבות המים עשויים דווקא לגרום לתוצאה ההפוכה ולאובדן שליטה על האש. בשורות הקרובות נלמד אודות הפתרון היעיל והבטוח ביותר במקרים אלו: מערכות הצפה בקצף.
 
מערכות הצפה בקצף
 

מים לכיבוי שריפות – לא תמיד האפשרות המתאימה

 
שריפות מתקשרות לנו באופן אינטואיטיבי עם מוצרי נייר ועץ אך בבתי עסק ומפעלים רבים זה לא תמיד כך. ישנם גם נוזלים דליקים (חלקם דליקים ביותר) שמה שמאפיין אותם הוא הקושי לשלוט על שריפתם המהירה והאגרסיבית, במיוחד כאשר מטפלים בהם עם מים. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי רוב הנוזלים הדליקים הינם בעלי משקל סגולי קל מהמים (סולר, למשל) ועל כן הם נוטים לצוף על פני המים.

אם מנסים לכבות שריפה של נוזל דליק שכזה על ידי מים, הוא יתרכז בשכבה העליונה והשריפה תצא מכלל שליטה עם נפחי בערה גדולים עוד יותר. מערכות הצפה בקצף אמורות למנוע את התהליך המסוכן הזה.
 
 

כיצד פועלות מערכות ההצפה בקצף?

 
מערכות ההצפה בקצף משתמשות בכמה גורמים שמשחררים את הקצף אל תוך חלל החדר. בין היתר ניתן למצוא תותחי קצף, ספרינקלרים, נחירי פיזור קצף ועוד המשחררים את תערובת הקצף המורכבת ממים וחומר מעכב בערה מוקצף עם אוויר.


תערובת זו גורמת לניתוק המגע בין האוויר (חמצן) לחומר הבערה והאש המשתוללת ועל ידי כך חלה האטה משמעותית בהתפשטות האש עד להפסקתה. מערכות הצפה בקצף מתאימות כאמור לכיבוי שריפות שנוצרו בעקבות בערת נוזלים דליקים אך גם לבערת מוצקים. מעבר לכך, הן מציעות את היתרונות הבאים:
 
 
 
פחות ספרינקלרים, חסכון במים, יותר בטיחותי - הצפה בקצף
 
 
 
 
  • פחות ספרינקלרים – בהשוואה למספר הספרינקלרים שמשתמשים אך ורק במים.
  • חיסכון במים – מערכות ההצפה בקצב מאפשרות פעולת כיבוי יעילה הרבה יותר ולכן נמנע הצורך בבזבוז משאבי מים יקרים.
  • בטיחות רבה יותר – הצפת השריפה במים יוצרת סכנה אמיתית מפני התחשמלות וזאת לעומת הקצף, שנחשב להרבה פחות מסוכן.
  • פחות נזקים משניים – הצפת חלל מבנה במים עשויה לגרום לנזקים נוספים ברכוש, למחשבים, שרתים, מכונות וכל מערכת חשמלית שהיא. לעומת זאת, השימוש בקצף מונע את הצפת המבנה במים ועל כן נחסכים נזקים נוספים, שאינם קשורים בקשר ישיר לשריפה עצמה.
 
אם אתם זקוקים לתכנון והתקנה של מערכות הצפה בקצף, חברת מ. פינק היא הבחירה הטובה ביותר עבורכם.
צרו עמנו קשר במספר 073-7841616 וצוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם.