הגורמים המוזרים בעולם לשריפות

 
כמו שאין עשן בלי אש, כך גם השריפה עצמה מגיעה סתם כך. שריפה כמובן נגרמת מהצתה כלשהי של משהו דליק, ומתפשטת בהתאם לכמות החומר הדליק, תכונות החומר הבוער וקיומם של גורמים המלבים את האש.

לצערנו שריפות רבות יכולות להימנע, וישנן סיבות מאוד מוזרות שבגללן מתרחשות שריפות. במרבית הסיבות אנחנו מדמיינים מקרה כמו הצתה מכוונת, קצר חשמלי, או בדל סיגריה שנזרק במקום הלא נכון, אך בפועל קרו מקרים מאוד מוזרים בעולם שהציתו שריפות ענק, וגמרו ללא מעט נזקים.

אז הנה כמה מהגורמים הכי מוזרים לשריפות שתועדו אי פעם.
 

פיתון שהוכה על ידי ברק גרם לשריפת יער

 
 
אי שם בכפר סיני קטן בשם בזהונג הנמצא במחוז סצ'ואן, נגרמה שריפת יער. אומנם השריפה לא הייתה גדולה כי אינה הספיקה להתפשט, וכובתה על ידי כמה אנשים ששהו באזור, ובסופו של דבר גם לא גרמה נזק רב ליער, אך מה שיותר מוזר הוא מה שגרם לשריפה.

האנשים ששהו במקום נכחו לגלות כי נחש פיתון הוכה בידי ברק מהשמים, וכתוצאה מכך הדליק את היער. הנחש עמד בצורה המושלמת להוליך שריפה, הוא פשוט היה כרוך סביב העץ לכל אורכו בצורה מושלמת, כך שהוא הפך בעצם למוליך מושלם.

אמנם לא ברור איך ישירות הגיעו למסקנה, שאכן הנחש הוא היה המוליך הראשי לשריפה, אך זו בסופו של דבר הייתה המסקנה הרשמית מהאירוע.
 
 
הנחש נכרך מסביב לעץ ונפגע מברק
 

 

שריפה במטווח

 
 
מדובר בשריפה שקרתה כתוצאה מכמה מחדלים:

בדצמבר 98 הגיע שוטר למטווח בעיר נתניה. הוא השליך סיגריה בוערת על הרצפה. אמנם אכן, מטווח הוא מקום "דליק", אך מה שגרם לדליקה היה פגיעת הסיגריה באבק השריפה שהתפזר מהתרמילים של הירי. כאשר מתבצע ירי באקדח או רובה, הקליע של הכדור נפלט, ומצד הנשק התרמיל נפלט גם הוא אל הרצפה. בתרמיל עשויות להיות שאריות קלות של אבק שריפה, אך בסופו של דבר בגלל מספר תרמילים שהיו נוצרה דליקה גדולה. התוצאה הייתה גרועה לא פחות; אדם אחד נהרג כתוצאה מהדליקה.

לבעל המקום לא היה רישיון כלל, והוא גם אינו דאג לתקינות של מכשירי כיבוי האש, מה שגרם לדליקה להתפרץ ללא הפרעה.
 
 
שריפה במטווח
 

 

שריפה בגלל מחשב נייד

 
 
במרץ 2012 התרחשה שריפה בבית ברחובות. אב ו-5 מבניו נספו כתוצאה מהשריפה האיומה.

לאחר כמספר חודשים התפרסמו תוצאות החקירה, והתברר שהשריפה נגרמה כתוצאה ממחשב נייד שהושאר דלוק על מיטה זמן רב, וגרם להצתה עקב ההתחממות שלו.
 
 
שריפת מחשב נייד
 

 

השריפה שהתחילו העכברים והרגה את החתולים

 
 
במקלט ליד טורונטו שבקנדה, פרצה שריפה בדצמבר 2008. השריפה נגרמה ככל הנראה מעכברים שכרסמו חוטי חשמל באזור המקלט, מה שגרם לדליקה.

כתוצאה מהדליקה נהרגו מאה חתולים. מדובר במקרה מצער ואירוני ביחד, בו עכברים גרמו לשריפה שהרגה חתולים.

 
 
עכברים גרמו לשריפה, 100 חתולים נהרגו